9 Жовтня 2018

Зварювальник в Польщі. Що і за що пропонують роботодавці? Інтерв’ю.

зварювальник

зварювальник в Польщі

скільки заробляє сварщик в Польщі?

Зварювальник в Польщі – сьогоднішня тема нашого інтерв’ю. У нас є можливість записати розмову з фахівцем з лізингу кваліфікованих робітників та одночасно власником кадрової агенції WORKSOL – Міхалом Солецьким. Кадрова агенція WORKSOL займаються підбором кваліфікованих кадрів з Білорусі, України, Грузії, Непалу і Бангладеш на працю в Польщі.

 

зварювальник в Польщі

Поговоримо про професію зварника на польському ринку праці. Це буде корисна інформація для польських та іноземних фахівців. Справедлива винагорода та обов’язки. Що і за що пропонують роботодавці? За 2 хвилини все дізнаємося.

 

1. В яку компанію повинен йти зварювальник в Польщі? Які компанії пропонують високу зарплату? Напевно, велику зарплату отримують зварювальники, які працюють в компаніях не польських, а італійських чи німецьких?

 

Заробітна плата для зварників в Польщі залежить від багатьох факторів. Серед них якість зварювання, а також працедавець, але перш за все, кваліфікація самого зварника. Серед наших клієнтів є німецька компанія, що має фабрику в Польщі. Там платять менше, серед усіх наших клієнтів. На другому полюсі знаходиться італійська компанія, що працює в Польщі, яка платить найбільше. На лінії зарплат, між ними розміщуються польські фірми. Безумовно, більш висока зарплата буде пов’язана з кваліфікацією зварника та з тим, яку роботу він виконує та в яких умовах.

 

2. Заробітна плата зварювальників у Польщі, залежно від загрози та безпеки робочого місця. Яка відмінність та вплив цих показників?

 

Можна сказати, що є кореляція між цими факторами. Саме неявною у нас заробляють зварювальники в Польщі, що працюють на будівельних конструкціях, які працюють на висоті, що несе за собою більше ризиків, ніж робота на землі. Відомо, що найбільше заробляють зварювальники трубопроводів, чия зварювальна продукція повинна пройти випробування під тиском і рентген, для оцінки якості зварних швів. У цьому випадку немає великих небезпек, а зарплати – найвищі.

Найбільший вплив на зарплату має те, що працівник робить і як він це робить. Як підсумок, найбільше заробляє зварювальник трубопроводів, що працює на висоті, зовні. Тоді ми можемо говорити про кумуляцію факторів, що підвищують зарплату.

 

3. Чи є різниця в зарплаті по містах, провінціях для зварника в Польщі?

 

Так, в цьому відношенні ми говоримо про поділ Польщі на Польщу «А» і «Б», яка, хоч минулі понад сто років від поділів, продовжує функціонувати. До регіонів з найнижчою зарплатою відносяться східні території Польщі без Варшави. Найбільше можна заробити у воєводствах: Великопольському, Поморському, у Західно-Поморському, Нижньосілезькому, Опольському, Любуському та Мазовецькому.

 

Польща не є тут винятком. Також у Німеччині існують такі підрозділи. Всі знають, що найбільше заробляє в Баварії принаймні в так званому Ості, тобто землі, що належать колись до Німецької Демократичної Республіки (соціалістичних).

 

4. Який він, зварювальник у Польщі, якого роботодавці хочуть найняти? Ми зараз говоримо про метод зварювання.

 

Зварювальник в Польщі, який зварює методом 135 – має великий попит. Це найпопулярніший в даний час метод зварювання. Добре, однак, коли зварювальник може зварювати іншими методами, як 136,138,141,111. Завдяки цьому може впоратися в будь-яких умовах і є універсальним для роботодавця. Однак слід зазначити, що метод зварювання є лише одним з елементів, що впливають на заробітну плату. Дуже важливо те, який матеріал, якої товщини, спосіб виконання з’єднань та інше. Завжди враховуйте всі ці фактори. Ще можна на цю тему дізнатися з норм, що стосуються іспит на зварника PN-EN 287 або PN-EN ISO 9606.

 

5. Чи відрізняється зарплата в залежності від методу зварювання?

 

Як вже згадувалося, це один з факторів. В основному зварювальник в Польщі, який зварює методами 136,138,141 заробляють більше всіх, але це не правило. На низькі доходи можуть розраховувати зварювальники електродом 111, бо цей метод, який має численні застосування. Тут є також винятки. Наприклад, серед зварювання котлів, що проходять гідравлічні випробування. У цьому випадку зварювальники методом 111, можуть розраховувати на дуже хороші зарплати.

 

6. Яка мінімальна зарплата для зварника в Польщі, який є випускником школи, технікуму, який навчився тримати в руках зварювальний апарат?

 

Звичайно, за вміння тримати зварюваний апарат в руках ніхто не заплатить ні копійки. Проте початківець зварювальник, який пройшов щомісячний курс зварювання і фактично вміє зварювати, може розраховувати на прибуток від 14 злотих/год нетто. Тут слід, однак, відзначити, що його доходи вже через кілька місяців можуть значно збільшитися по мірі набирання досвіду та продуктивності.

 

7. Яка максимальна зарплата для зварника в Польщі з великим досвідом?

 

Тут межа може бути встановлений дуже високо. Зварювальники трубопроводів, посудин під тиском, що працюють, наприклад, на нафтопереробних заводах можуть заробити від 25 злотих/год до 40-50 злотих на годину. Все залежить також від додаткових факторів і від порядності роботодавця. Я додам тут, що найкращі наші зварювальники заробляють, отримують в межах 33 злотих / год нетто, але слідкуючи за ринком, вважаю, що скоро їх чекає підвищення.

 

8. Поділіться з нами інформацією щодо сертифікатів на польському ринку праці. Завдяки яким зварювальник в Польщі може працювати легально.

 

Іноземці з-за меж ЄС для здійснення професії зварювальник в Польщі повинні мати Європейські документи, що підтверджують кваліфікацію і пройти іспит відповідно до європейських стандартів, згаданих раніше (PN-EN 287 або PN-EN ISO 9606).

 

9. Поговоримо ще раз про зарплати. Як залежать зарплати від матеріалів, з якими доводиться зварювальникам працювати?

 

Тип матеріалу також впливає на розмір зарплати, хоча цей фактор має меншу вагу. Відомо, що зварювальник алюмінію заробляє більше від зварника чорної сталі. Однак, зварювальник трубопроводів, які виготовлені з нержавіючої сталі заробляє більше, ніж зварювальник алюмінію. Зварювальник алюмінію також може обігнати по зарплаті зварника металоконструкцій, що працюють на висоті.

 

10. Будь ласка, ще розкажіть нам про попит на зварювальників. Припустимо, я український зварювальник і погано знаю польську мову, чи є шанс для мене знайти роботу в Польщі?

 

Всупереч відсутності знань польської мови, робота завжди знайдеться. Попит настільки великий, що роботодавці прощають такі питання, як відсутність знання польської мови у працівника. Якщо у вас середній досвід та ви зварювальник методом 145, чорна сталь, то ви, ймовірно, почнете працювати зі ставкою в межах 16-18 zł/год нетто + безкоштовне житло. Роботи багато, тому ви зможете працювати, скільки ви захочете і вибір серед компаній у вас великий. Кожен знайде роботу.

 

Зі свого боку запрошую всіх фахівців до співпраці. Ми гарантуємо, що ви будете заробляти справедливу зарплату в залежності від виконуваної роботи.

 

Запрошуємо в наш офіційний канал в Telegram – зварювальник в Польщі.

Тут ми публікуємо:
– польські слова і фрази, що використовуються в роботі зварника;
– нові вакансії для вашої професії;
– корисну і цікаву інформацію.

Публікації російською мовою. Якщо спілкуєтесь тільки українською то запрошуємо до групи в VIBER.

Також слідкуй за актуальними вакансіями для зварювальника в Польщі.

Шукаєш вакансію?
В нашій базі вакансій – 4300 пропозицій праці на території Польщі – з нами обов’язково знайдеш те, що підходить саме тобі.
icon_firstПереглянути вакансії

Ищите сотрудников?

У нас есть база из 1500 CV </ strong> иностранных сотрудников по каждой специальности.

icon_twoДодай вакансію

Есть вопрос?

telЗамовити дзвінок personБезпосередній контакт