10 Травня 2018

Робота в Польщі – чому варто наважитися на це

Життя та робота в Польщі

праця в Польщі

Робота в Польщі – чому варто наважитися на це ?

Робота в Польщі. З кожним роком все більше і більше українців виїжджають на роботу за кордон. Причини такого явища абсолютно очевидні: бажання краще жити і заробляти більше, відкрити для себе і своєї сім’ї нові можливості. У будь-якому куточку планети зараз можна зустріти наших співвітчизників, але є країна де їх найбільше. Звичайно ж, це Польща. Давайте розберемося чому так відбувається, а головне – що саме може запропонувати заробітчанам наша країна-сусідка?

Мабуть, найперше чим керуються українці виїжджаючи до Польщі – це її географічне розташування. Завжди тішить думка, що ти знаходишся не так далеко від дому, і в будь-який момент можеш поїхати провідати своїх рідних і близьких. Також приємно усвідомлювати, що Польща дбає про приїжджих і всіма способами намагається спростити їм життя. Наприклад, запускаючи нові авіарейси в Україну, завдяки чому ми можемо опинитися вдома буквально через пару годин. Але не дивлячись на те, що наші країни розташовані так близько одна до одної, в Польщі рівень життя набагато вище і, звичайно ж, це дуже підкуповує українських громадян. Робота в Польщі може принести українцеві дохід понад 800 $ в місяць, причому за роботу, яка не вимагає високих кваліфікацій! Польські підприємства з радістю приймають на роботу наших співгромадян, так як українці показали себе як дуже дисципліновані і надійні працівники.

 

«Робота в Польщі» – чому кожен з нас вписував ці слова в пошук google?

 

З моменту вступу Польщі до Євросоюзу поляки стрімко стали виїжджати на захід в інші країни. Дорослі в пошуках кращого життя, молодь щоб його урізноманітнити і отримати нові відчуття, такі як самостійне життя і навчання в новій країні. Це сприяло тому, що тисячі вакансій роботи в Польщі – UAвакансий работы в Польше – RU звільнилися для наших співгромадян, починаючи від кваліфікованих фахівців і закінчуючи різноробочими. Що безумовно радує українців, адже Польща пропонує дуже вигідні і комфортні умови праці.

 

Pобота в Польщі – це хороша заробітна плата

 

Якщо зараз ви працюєте на підприємстві як фізичний працівник або працівник продукції, можете бути впевнені, що в Польщі, на подібній посаді, зможете заробляти мінімум в 2 рази більше. Теж саме стосується представників таких професій, як: швея, столяр, маляр, механік, будівельник, оббивальник, слюсар, зварювальник, оператор ЧПУ, сантехнік, токар, пекар, кондитер та ін. Список можна продовжувати безкінечно. Одним словом, будь-якого хорошого фахівця польські роботодавці відірвуть з руками.

будь-якого хорошого фахівця польські роботодавці відірвуть з руками

будь-якого хорошого фахівця польські роботодавці відірвуть з руками

Вам потрібно лише звернутися до кадрової агенції WORKSOL, і наші фахівці відділу рекрутації зможуть запропонувати вам вакансії, які отримали від прямих роботодавців. Але варто розуміти, що роботодавець у Польщі, як і в будь-якій іншій країні, хоче мати чітке уявлення про працівника, який бажає до нього приїхати (особливо, якщо цей кандидат розраховує на заробітну плату вище середньої): знати дані про його вік, освіту, досвід роботи і тд. Саме тому звертаючись за допомогою в пошуку роботи, необхідно відразу подбати про своє резюме і надати його нашому співробітнику.

 

Pобота в Польщі для українця – це гарантія стабільності

 

Стабільна ситуація в країні сприяє тому, що ви завжди можете бути впевнені у завтрашньому дні. Можете бути впевнені, що ваша зарплата не стане менше, а може тільки збільшуватися з часом, при хороших показниках роботи. Можете бути впевнені, що роботодавець не скаже вам з дня на день, що його підприємство закривається (ймовірність розвитку таких подій дуже мала). Працюючи в Польщі ви можете бути впевнені, що у вас завжди є можливість залишитися працювати і жити в цій країні навіть після закінчення візи. Головне, щоб ви були задоволені роботою, а роботодавець був задоволений вами як співробітником, і тоді залишається лише легалізувати своє подальше перебування.

 

Робота в Польщі це турбота про вас і ваших близьких

 

При офіційній роботі ви гарантовано отримаєте медичне страхування. При працевлаштуванні роботодавець зобов’язаний протягом тижня подати інформацію відносно працівника в ZUS управління по соціальному страхуванню. При необхідності, ви можете безкоштовно звернутися до лікаря, надаючи лише виписку (яку завжди можна попросити у роботодавця), яка підтверджує ваше страхування. Важливо пам’ятати, що це не поширюється на приватні медичні лікарні та кабінети. Якщо ви проживаєте в Польщі всією сім’єю, є можливість внести в це страхування ще й дані ваших дітей. І тоді не буде потреби купувати для них страхування в приватній медичній клініці. Безумовно, це ще один факт, який підтверджує що Польща піклується не тільки про своїх громадян, але також надає всі привілеї життя і роботи в Польщі іноземцям.

 

Робота в Польщі це ваш особистий розвиток

 

Наважуючись на переїзд до Польщі ви відкриваєте для себе новий світ: маєте можливість жити по-іншому, без проблем подорожувати не тільки в межах країни, а й до країн Євросоюзу. Ще, робота в Польщі допомагає вам набагато швидше вивчити польську мову. Не секрет, що працівники зі знанням мови можуть заробляти більше, ніж заробітчани, які зовсім не розмовляють польською. Оскільки слов’янські мови багато в чому схожі, ви можете використовувати своє перебування в Польщі для того, щоб вивчити мову. Це не тільки спростить вам роботу і життя в цілому, а й посприяє вашому саморозвитку. Тим більше, зі знанням мови, вам буде набагато простіше перевезти свою сім’ю в Польщу і вирішити всі, пов’язані з цим, формальності. Але якщо вам знадобиться допомога, ви завжди можете звернутися до співробітників відділу легалізації перебування та роботи WORKSOL. Трохи поміркувавши щодо переваг, які дає робота в Польщі, стає зрозуміло, чому з кожним роком для громадян України, та й інших країн, це питання стає все більш і більш актуальним. Адже зараз Польща це місце, яке підійде для кожного: для тих, хто приїжджає на заробітки і утримує свої сім’ю на батьківщині, для тих, хто зважився переїхати в цю країну на ПМП, для тих, хто вирішив тут продовжити навчання. Робота в Польщі це стабільне працевлаштування і хороша зарплата.

 

Працевлаштування в Польщі: що повинен знати кожен

 

Набравшись сміливості і вирішивши виїхати до Польщі на роботу, більшість людей, в першу чергу, починають дізнаватися, як можна отримати робочу візу для виїзду в цю країну. І це безумовно правильно. Здається, що зараз абсолютно кожен знає, що є 2 види польських робочих віз, що дозволяють перебувати в Польщі тривалий період часу. Перша піврічна віза, яку можна отримати на підставі заяви (oświadczenia) від роботодавця, у нас цей документ люблять називати «запрошенням». Друга віза на підставі дозволу на роботу від воєводи, яка видається, як правило, строком на рік. З урахуванням того, що якщо даний дозвіл буде дійсним довше, можна буде звернутися в консульство з проханням про отримання наступної візи.

 

Офіційна робота в Польщі

 

Дізнавшись цю інформацію, багато наших співвітчизників стрімко шукають способи купівлі вищезазначених документів. І дуже радіють отримавши візу, наприклад, на рік на підставі «воєводського запрошення», так як вважають, що з такою візою можуть спокійно працювати в Польщі цілих 12 місяців у будь-якого роботодавця, а потім сильно дивуються, коли виявляється, що це не так. У чому ж проблема? Дуже важливо запам’ятати, а при можливості розповідати своїм знайомим, які також збираються виїжджати на роботу до Польщі, головну річ: якщо у вас є документ від роботодавця, де він підтверджує, що збирається вас працевлаштувати («звичайне запрошення» або «воєводське»), і на підставі цього документа ви отримали візу, ви маєте право працювати тільки на конкретно цього роботодавця, дані якого вказані в документах. Це ні в якому разі не означає, що ви не маєте права на зміну роботи, адже обставини в житті трапляються різні. Необхідно розуміти, що робота в Польщі, як і всюди, може бути офіційною і неофіційною. Але вам, як іноземцеві, який хоче добре себе зарекомендувати, спокійно перетинати кордон і не мати проблем з законом, слід вибирати виключно перший варіант. І так, яка ж робота в Польщі вважається офіційною?

Карта тимчасового побиту – дозвіл на тимчасове проживання (karta pobytu)

Карта тимчасового побиту – дозвіл на тимчасове проживання (karta pobytu)

Офіційною робота вважається тільки в тому випадку, якщо ви маєте договір і «запрошення» від одного роботодавця. Саме тому, навіть якщо у вас відкрита віза, але ви не працюєте на цьому дозволі (бо просто купили його, або ж працювали там, але вирішили поміняти місце роботи), при працевлаштуванні на нового роботодавця, крім договору, він зобов’язаний видати вам ще і дозвіл на свою фірму. В іншому випадку, у нього просто немає можливості працевлаштувати вас офіційно.

 

Документи, які ви мусите отримати від роботодавця

 

Як правило, при оформленні, роботодавець спочатку робить для іноземця oświadczenie ( “звичайне запрошення”), так як цей документ він може отримати найшвидше, в середньому від 7 до 14 днів, в залежності від міста де розташована фірма. На підставі цього документа іноземець має право працювати тільки 180 днів протягом року. Також, роботодавець може зробити для вас дозвіл на роботу від воєводи на свою фірму. Період очікування такого дозволу зараз становить від 1 до 4 місяців, в залежності від воєводства в якому знаходиться фірма. Якщо віза у вас більше ніж 180 днів, а на підставі «звичайного запрошення» ви вже відпрацювали весь термін, єдина можливість для подальшої роботи для вас – це отримання дозволу від воєводи. Багато заробітчан вважають, що якщо у них віза на довгий період, і вони відпрацювали у роботодавця пів року офіційно, а потім вирішили поміняти роботу, то новий роботодавець може зробити для них нове піврічне «запрошення». Це абсолютно не так. Неважливо, працювали ви раніше в одного роботодавця, або у кількох,— за законом Польщі на підставі oświadczeniа («запрошення») ви можете працювати тільки 180 днів протягом року. Тобто, якщо ви працювали, наприклад, 3 місяці у одного роботодавця офіційно на підставі цього документа, в іншого роботодавця ви зможете працювати тільки той період, який залишився, тобто наступні 3 місяці. Цього правила не було лише на початку 2018 року, так як з січня 2018 вийшов новий зразок даного документа, і особи які працювали на підставі старого зразка, могли, не чекаючи піврічного коридору, відкрити собі нову візу на підставі нового «запрошення»; або ж, при наявності візи, роботодавець міг продовжити офіційну роботу на підставі нового зразка. Але для тих, хто вже зараз працює на підставі нового зразка даного документа, правило 180-ти днів знову вступає в силу.

Дуже важливо не створювати проблем роботодавцеві, а найголовніше самому собі. Рекомендуємо ретельно стежити за своїми документами і дотримуватися всіх правил законодавства. Варто зауважити, що не всі роботодавці знайомі з правилами отримання дозволу на роботу від воєводи для іноземця. Тому, якщо ваш роботодавець висловлює згоду на отримання вами такого документа, радимо звернутися до нашої агенції, і ми з радістю підготуємо для вас всі необхідні документи.

 

Яку вакансію вибрати та що таке сезонна робота в Польщі?

 

В нашій агенції є безліч вакансій роботи в Польщі. Звертаючись до співробітника, який займається рекрутацією, слід відразу ж написати яку саме роботу ви шукаєте, який маєте досвід, і найголовніше – скільки часу ви ще можете перебувати в Польщі. Адже досить часто до нас звертаються особи, які перебувають в Польщі вже досить тривалий період, і у них залишився лише 1-2 місяці візи. На жаль, запропонувати щось таким клієнтам дуже складно, так як будь-який роботодавець бажає знайти працівника на довгий період часу.

 

Робота в Польщі для жінок, чоловіків i пар

 

Для жінок часто зустрічаються такі пропозиції роботи, як: покоївки в готелях, помічники по кухні в ресторанах, доглядальниці за людьми похилого віку, швеї, працівники на підприємства. Чоловіки часто влаштовуються на роботу різноробочими і будівельниками, помічниками столяра, слюсаря чи оббивальника на фабрики. Навіть якщо раніше ви не працювали в подібній галузі нічого страшного, адже багато роботодавців погоджуються прийняти на роботу людину абсолютно без досвіду і навчати її вже на місці. Досить часто зустрічаються повідомлення «шукаю роботу для пари», так як сімейні пари бажають приїхати на роботу разом і працювати на одній фірмі. Тут нема чому дивуватися, адже разом завжди легше справлятися з новими завданнями в своєму житті, особливо пов’язаними з переїздом в іншу країну. У весняно-літній період вакансій для пар набагато більше, тому що в цей час починається період посадки та збору врожаю. Поляки, які займаються таким бізнесом, з радістю запрошують українців на сезонну роботу.

 

Cезоннa роботa в Польщі

 

Також роботу на сезон часто пропонують роботодавці, які мають фермерські господарства. У таких випадках одночасно вирішується питання з житлом, так як допомагаючи по фермі працівники проживають прямо там, в спеціально обладнаних приміщеннях.

Сезонна робота в Польщі

Сезонна робота в Польщі відмінно підійде для жителів сільських місцевостей, які звикли працювати з землею і тваринами, а також для тих, хто бажає заробити грошей лише в літній період, але не налаштований переїжджати до Польщі назовсім. Варто розуміти, що при будь-якій роботі (фізична або висококваліфікована робота), хоча б мінімальне знання польської мови стане в нагоді завжди. Вам все одно доведеться виконувати розпорядження начальників і навіть просто спілкуватися з людьми. Чим краще ви знаєте мову, тим більше шансів отримати більш вигідне місце роботи. До того ж, якщо ви є фахівцем в будь-якій галузі, слід обов’язково повідомити про це свого координатора і надати резюме, тоді є набагато більше шансів отримати високооплачувану роботу, займаючись своєю улюбленою справою.

 

Житло в Польщі: чого очікувати і скільки платити

 

Вибираючи роботу в Польщі більшість звертає увагу на те, чи надає роботодавець житло. Не дивно, адже кожен хоче приїхати в нове місто і знати, що у нього є де жити, і що не потрібно самому займатися пошуками житла. По правді кажучи, не всі роботодавці хочуть займатися пошуками житла для приїжджих працівників, адже вважають, що достатньо запропонувати лише хороші умови роботи. Рекрутери кадрових агенцій, в свою чергу, намагаються переконати їх у зворотному і пояснити ситуацію з точки зору приїжджого заробітчанина. Без проблем вирішується питання проживання для гувернанток, домробітниць і доглядальниць, а також, як писалося раніше, в разі виконання сезонних робіт. Тоді працівники можуть проживати відразу ж на місці роботи, причому найчастіше безкоштовно. А деякі роботодавці навіть надають безкоштовне харчування.

 

Житло від роботодавця чи власне?

 

Приїжджаючи на вакансію з наданим житлом, потрібно бути готовим до того, що після приїзду вас не будуть чекати царські хороми. Мало який роботодавець готовий зняти цілу квартиру, наприклад, для двох працівників, тим більше якщо він погодився самостійно покрити витрати на проживання. Для тих підприємств, які практикують працевлаштування іноземних громадян, досить частим явищем є надання житла в хостелах, або спеціальних будинках, знятих виключно для приїжджих працівників. У таких місцях часто проживають від 2 і навіть до 6 осіб в кімнаті. Якщо умови проживання досить хороші, роботодавець може попросити оплачувати половину вартості оренди, або платити, хоча б, за комунальні послуги, вартість яких становить від 100 до 200 злотих на місяць.

Розглянувши всі варіанти можна зробити висновок, що зараз легко знайти роботу в Польщі відразу з житлом. Якщо ви приїжджаєте на заробітки один, або тільки час від часу, можливо, вас влаштують ті варіанти проживання, які надають роботодавці. Але якщо ви замислюєтеся про роботу в Польщі на постійній основі, варто підшукати власне комфортне житло.

 

Робота в Польщі без посередників

 

У наші дні існує величезна кількість фірм, які займаються пошуком роботи в Польщі.Діляться вони на 2 типи: ті які надають платні, і ті які надають безкоштовні вакансії. Перші, як правило, не співпрацюють безпосередньо з роботодавцями в Польщі, а лише підбирають підходящу вакансію серед баз різних кадрових агенцій. Другі – це, як раз таки, ці самі кадрові агенції. Яким є також фірма WORKSOL. Який принцип роботи нашої фірми?

Польські підприємства, яким не вистачає робітників, часто зважуються на працевлаштування іноземців. Але в силу незнання мови і всіх деталей прийняття на роботу таких осіб, звертаються за допомогою до нашої агенції. Роботодавці надають нам всю інформацію щодо умов роботи, заробітної плати і проживання, а також чого вони очікують від майбутнього кандидата на цю посаду. Після, ми маємо можливість створити вакансію на доступній для вас мові. А якщо ви будете зацікавлені даною пропозицією, а роботодавець, в свою чергу, схвалить ваше резюме узгодити деталі приїзду і інші формльності. Варто зауважити, що багато роботодавців шукають людей «від зараз» і їм залежить на тому, щоб працівник приїхав якомога швидше. Саме тому ми надаємо тільки актуальні вакансії, які часто оновлюються.

 

Ще один привід обрати WORKSOL

 

Перевага співпраці з нами полягає в тому, що ми не є посередниками, які не мають жодного уявлення про роботу в Польщі. Ми напряму співпрацюємо з роботодавцем і завжди можемо зателефонувати йому, щоб з’ясувати будь-які ваші запитання. Також, наша фірма надає ряд таких вакансій (переважно для певних фахівців), при яких ми самі займаємося вашим працевлаштуванням і є вашим роботодавцем. Якщо ж ви перебуваєте ще на Україні, наша агенція допомагає також оформити документи для отримання візи. Для цього вам варто звернутися до наших співробітників в офісі в Києві. Потім ви зможете там підібрати для себе підходящу вакансію. Або запрошуємо вас сконтактуватися з будь-яким нашим офісом в Польщі і попросити допомоги в пошуку роботи.

Наші рекрутери з радістю вам допоможуть! P.S. Агенція WORKSOL працює з понеділка по п’ятницю з 8 до 16, наш офіс в Києві  з 9 до 17. Ввічливе прохання: дзвонити, а тим більш приїжджати в офіс виключно в робочі години 🙂

Автор статті: Робота в Польщі – чому варто наважитися на це
Mariia Stavitska

Шукаєш вакансію?
В нашій базі вакансій – 4300 пропозицій праці на території Польщі – з нами обов’язково знайдеш те, що підходить саме тобі.
icon_firstПереглянути вакансії

Ищите сотрудников?

У нас есть база из 1500 CV </ strong> иностранных сотрудников по каждой специальности.

icon_twoДодай вакансію

Есть вопрос?

telЗамовити дзвінок personБезпосередній контакт