21 Серпня 2017

Польща відкрила українцям шлях до подвійного громадянства

громадянство Польщі

У зв’язку з прийняттям нового закону про громадянство іноземцям, які легально перебувають в Польщі більше ніж 3 роки, мають джерело утримання та знають польську мову буде легше отримати польське громадянство. При чому не треба буде зрікатися паспорта іншої держави.

Якщо до цього часу громадянство могли отримати виключно особи без громадянства, іноземці одружені з громадянами Польщі та особи, яким батьки вибрали інше громадянство ніж польське, то після прийняття нового закону ці вимоги значно спростилися. Новий закон значно лібералізує спосіб отримання громадянства Польщі громадянами України, які легально перебувають на території західного сусіда. За підрахунками державних органів Польщі на даний момент в Польщі легально перебуває біля тридцяти тисяч українців, які відповідають новим вимогам.

Одною з найкорисніших змін є відсутність у новому законі про громадянство обов’язку втрати іноземцем попереднього громадянства. Попередній закон містив категоричний запис про те, що громадянин Польщі згідно з польським правом не може бути громадянином іншої держави. Нові положення інакше розв’язують проблему подвійного громадянства. Вони передбачають, що у випадку якщо громадянин Польщі одночасно має польське громадянство і громадянство іншої держави або держав, то має такі самі права і обо’язки в стосунку до Республіки Польщі, як і особа яка має тільки польське громадянство. Крім цього громадянин Польщі не може користуватися правами, які надає йому громадянство іншої держави ніж Польщі. Тобто відповідно до нового закону про польське громадянство громадянин Польщі може мати громадянства інших держав, але в сфері прав і обов’язків пріоритет надається виключно громадянству Польщі.

Відповідно до нового законодавства польське громадянство як і раніше надається згідно з принципом права крові (якщо один з батьків є громадянином Польщі) та додатково відповідно до принципу землі (якщо особа народилася на території Республіки Польщі, а його батьки є незнані, не мають жодного громадянства або неможливо визначити їх громадянство). Малолітній отримує польське громадянство також у випадку, якщо його знайдено на території Польщі а його батьки – незнані. Ще однією можливістю набуття громадянства особою, яка ще досягла 16-річного віку є встановлення над ним опіки особами, які мають польське громадянство.

Новий закон змінює також принцип надання громадянства президентом Польщі. Відтепер голова держави зможе надавати громадянство кожному іноземцю, незважаючи на те скільки часу він проживав в Польщі.

Змінюється також спосіб надання громадянства воєводами (відповідник голови облдержадміністрації в Україні). З відповідною заявою до воєводи можуть звернутися ці іноземці, які легально перебувають на території Польщі більше ніж три роки (або більше ніж два роки у випадку якщо вони не мають іншого громадянства і перебувають у шлюбі з громадянином Польщі довше ніж три роки), мають стабільне джерело доходу і місце для проживання у Польщі.

Важливим є також знання іноземцем польської мови – іноземець, який хоче отримати громадянство Польщі повинен пред’явити документ, який підтверджує знання мови, свідоцтво про закінчення навчального закладу в Польщі або за кордоном, якщо мовою навчання була польська.

Новий закон надає також можливість поновлення громадянства для осіб, які в минулому вже мали громадянство Польщі і втратили його до 1 січня 1999 року. Не можуть скористатися з цього права особи, які діяли на шкоду Польщі та були позбавлені громадянства в примусовому порядку.

Українцям, які вирішать набути громадянство Польщі варто однак пам’ятати про те, що хоч законодавство України не передбачає жодної санкції за подвійне громадянство українських резидентів і не забороняє, то подвійне громадянство не визнається.

Джерело: http://ubr.ua/ukraine-and-world/society/polsha-vdkrila-ukranciam-shliah-do-podvinogo-gromadianstva-164611

Шукаєш вакансію?
В нашій базі вакансій – 4300 пропозицій праці на території Польщі – з нами обов’язково знайдеш те, що підходить саме тобі.
icon_firstПереглянути вакансії

Ищите сотрудников?

У нас есть база из 1500 CV </ strong> иностранных сотрудников по каждой специальности.

icon_twoДодай вакансію

Есть вопрос?

telЗамовити дзвінок personБезпосередній контакт