19 Лютого 2018

Нові правила отримання дозволів на побут в Польщі для іноземців

водійське посвідчення

дозвол на побут резидента ЄС

карта побиту

співбесіда на карту сталего побиту

тимчасовий побит

Нові правила отримання дозволів на побут в Польщі для іноземців

 

Понеділок минулого тижня видався достатньо спекотним для всіх, хто займається легалізацією побиту і праці іноземців у Польщі, оскільки мали місце непоодинокі випадки переписування, переробляння на ново заздалегідь приготованих заяв (вньосків) згідно нових зразків бланків. Всі уженди воєвудські в Польщі впровадили до документообігу нові зразки заяв (вньосків) на отримання дозволу на тимчасовий побут, тим самим змінюючи засади їх надання.

 

Нові бланки заяв (вньосків) на тимчасовий побут

 

Від 12.02.2018р. Було впроваджено суттеві зміни, що стосуються заповнення та подання заяв (вньоскув) на тимчасовий побут. Набрали чинності НОВІ ЗРАЗКИ ЗАЯВ, які можна знайти на сайта Ужендов Воєвудських. Подання заяв на старих бланках призведе до того, що заяву або не буде прийнято (в разі особистого подання), або, якщо вислати заяву поштою – пізніше іноземець обов’язково буде викликаний до Уженду для виконання виправлення – заповнення заяви на новому бланку. Тобто, в разі подання заяви на бланку старого зразка, іноземець не дістане печатки до паспорту, що підтверджує прийняття від нього ужендом заяви на надання тимчасового побиту. Це також означатиме, що процес прийняття ужендом рішення про надання дозволу на тимчасовий побут не розпочнеться до виправлення вньоску. Відповідно, це додаткове усунення так званих “бракув формальних” неодмінно призведе до збільшення терміну розгляду справи ита видання децизії (рішення) в даній справі. Термін розгляду може збільшитись від 3 місяців і аж до 2 років!

Варто звернути увагу на факт, що новий бланк заяви містить додатково нову мету побуту – нею може бути продовження виконування сезонних праць. У зв’язку з тим, що заявники, які мають намір продовжити дозвіл, можуть знаходитись поза територією Польщі, заяву (вньосек) може подати член родини іноземця, зазначаючи при цьому місце майбутнього (після отримання дозволу) проживання у Польщі члена родини, за якого він складає заяву.

 

Карна відповідальність за надання працедавцем неправдивих даних

 

Також мають місце зміни, що стосуються тиї, хто подає заяву на отримання тимчасового побуту з приводу працевлаштування. Обов’язковий додаток №1, який заповнює працедавець, у новому зразку бланку є доповнений свідченням про відсутність покарань за злочини та порушення. Додаток заповнюється суб’єктом, який працевлаштовує іноземця. Працедавця несе безпосередню карну відповідальність за неправдивий зміст, поданий у даному додатку.

Нові положення також впроваджують в дію регулювання отримання дозволів на тимчасовий побут на підставі виконання робіт в межах переміщень всередині підприємтсва, а також побуту іноземця в Польщі з метою використання мобільності. Заяву про це також треба подавати на НОВИХ БЛАНКАХ.

 

Заяви будуть більш спеціалізованими, з’являться зміни, що полегшують процедуру

 

До процедури отримання поєднаного дозволу на побут і працю впроваджено уточнення, що:

  • Cтороною процедури (розгляду справи) є виключно іноземець;
  • ВІДСУТНІЙ обов’язок заключення умови з працедавцем під час процесу рогляду (процедури) справи;
  • Iнформація старости (тест ринку праці) вже НЕ БУДЕ обов’язковою умовою під час подання заяви (вньоску). Даний документ можна буде додати до справи у процесі її розгляду.

Що стосується остатнього пункту – додано також звільнення від обов’язку надання інформації від старости, якщо іноземець протягом 3 років від подання заяви на тимчасовий побут здобув освіту у навчальному закладі Польщі, ЕОГ або Швейцарської Конфедерації або навчаться у докторантурі на території Польщі; або якщо безпосередньо перед поданням заявибезперервно та легально перебував на території Польщі.

 

Член родини іноземця має можливість самостійно подати заяву на тимчасовий побут

 

Суттеві зміни відбулись і у поданні заяв на отримання тимчасового побуту на підставі поєднання родини. Відтепер член родини іноземця може самостійно подати таку заяву і додати до неї тільки писемну згоду іноземця, до якого прибуває.

 

Знання польської мови для тих, хто претендує на отримання дозволу на побут резидента ЄС

 

Без уваги не залишились також заяви на отримання дозволу на довготерміновий побут резидента ЄС. Тепер обов’язковою вимогою буде знання польської мови, підтверджене сертифікатом В1 або ж свідоцтвом про завершення школи або іншого навчального закладу в Польщі, де процес викладання відбувався на польській мові.

Ці зміни, як і інші, що були внесені нашим законодавцем, впроваджено з метою покращення функціонування системи. Але чи зазначені зміни прискрять та полегшать процес отримання дозволів на побут та працю – покаже час. На нашу думку, головною проблемою в процесі легалізації побуту та праці іноземців залишається надто висока тривалість процедури надання дозволу та відсутність інформаційно-методичної підтримки з боку управлінь праці під час процесу отримання дозвільних документів. Зміни стосуються, перш за все, працівників з Украни, які складають 90% від кількості всіх іноземців у Польщі. Саме вони переконливо переважають серед осіб, що подають заяви на отримання дозволів в ужендах воєвудських.

Агенція праці WORKSOL як фірма, що надає консультаційні послуги іноземцям та працедавцям в питаннях легалізації побуту і праці на даний момент подала більше десятка заяв, ґрунтуючись на змінах у законодавстві. Запрошуємо до знайомства і контакту всі зацікавлених у співпраці з нашими спеціалістами.

Автори тексту: ,,Нові правила отримання дозволів на побут в Польщі для іноземців”

Anna Martirosyan-Romaniak (Анна Мартиросян-Романяк)
Michał Solecki (Міхал Солецький)

Шукаєш вакансію?
В нашій базі вакансій – 4300 пропозицій праці на території Польщі – з нами обов’язково знайдеш те, що підходить саме тобі.
icon_firstПереглянути вакансії

Ищите сотрудников?

У нас есть база из 1500 CV </ strong> иностранных сотрудников по каждой специальности.

icon_twoДодай вакансію

Есть вопрос?

telЗамовити дзвінок personБезпосередній контакт