30 Березня 2018

Карта сталего побиту — Дозвіл на постійне проживання

Дозвіл на постійне проживання

Карта побиту сталего

Карта сталего побиту — Дозвіл на постійне проживання видається іноземцям, які хочуть поселитися в Польщі на постійній основі. Поняття постійного виду на проживання часто плутають з іншим статусом проживання, таким як довгостроковий резидент ЄС. Нижче ми докладно опишемо порядок отримання постійного виду на проживання, а також розкажемо хто може його просити.

 

На який термін ви можете отримати Карта сталего побиту — Дозвіл на постійне проживання ?

 

Дозвіл на постійне проживання видається на невизначений термін. Карта сталего побиту дійсна протягом 10 років, так само як і польські посвідчення особи. Це означає, що після закінчення цього терміну необхідно замінити тільки саму картку, а отримання наступного дозволу на постійне перебування не потрібно.

 

На що дає вам право карта сталего побиту?

 

На підставі рішення про постійне перебування іноземець має право жити і працювати в Польщі без будь-яких додаткових дозволів. Він також може подорожувати в межах Шенгенської зони для туристичних цілей протягом 90 днів протягом 180 днів. З іншого боку, він НЕ МОЖЕ працювати без відповідного дозволу в іншій країні, крім Польщі. Протягом свого терміну дії карта підтверджує особу іноземця під час його перебування на території Республіки Польща і дає йому право, разом з проїзним документом, на багаторазовий перетин кордону без отримання візи.

 

Де і як я повинен подати заяву на Карта сталего побиту — Дозвіл на постійне проживання ?

 

Заява на постійне проживання (так само, як і на тимчасове) має бути подана в Ужонд Воєводський (або його делегацію), який є компетентним у зв’язку з місцем проживання іноземця. Завжди варто ознайомитися з інформацією на сайтах ужондів воєводських і перевірити, до якої конкретної установи ви повинні звернутися з цією метою. Також важливо перевірити, чи можна подавати заяву без попередньої резервації візиту. Через величезну кількість заяв потрібно враховувати, що дата візиту може бути призначена аж через декілька тижнів. Заява на отримання виду на проживання має бути подана особисто або відправлена поштою (що призводить до більш тривалого часу очікування для прийняття рішення), і обов’язковою умовою є те, що ви повинні знаходитися в Польщі легально. Якщо заява була подана вчасно і не має «формальних дефектів» або якщо вони були виправлені протягом зазначеного часу, перебування буде законним з дня подачі заяви до дня, коли рішення по цій справі стане остаточним.

Якщо буде подано заяву про призупинення розгляду справи про постійний дозвіл на проживання, перебування протягом цього періоду не буде вважатися легальним.

Примітка: Розміщення штампа в проїзному документі не дає право іноземцеві подорожувати на території інших держав Шенгенської угоди, в той час як іноземець може виїхати в країну походження.

 

Концепція безперервного перебування

 

Перебування іноземця на території Республіки Польща, що є підставою для надання йому посвідки на постійне проживання, вважається безперервним, якщо жоден з перерв не перевищує 6 місяців, а все перерви не перевищували в цілому 10 місяців, якщо тільки переривання не було викликано:

 • виконанням іноземцями професійних обов’язків або виконання його роботи за межами території Республіки Польща за угодою, укладеною з роботодавцем, чий зареєстрований офіс знаходиться на території Республіки Польща,

або

 • супроводом іноземця, зазначеного в пункті 1, його чоловіком або неповнолітньою дитиною,

або

 • особлива особиста ситуація, яка вимагає перебування іноземця за межами території Республіки Польща і триває не більше 6 місяців

або

 • виїзд за межі території Республіки Польща для проходження стажувань або участі в заняттях, які проводяться під час навчання в польському університеті.

 

Хто може подати заяву на постійне проживання?

 

Заяву на отримання дозволу на проживання можуть подавати:

 • іноземці, які перебувають у шлюбі з громадянином Польщі;
 • іноземці, які мають дійсну Карту Поляка;
 • іноземці, які мають польське коріння;
 • іноземці, які отримали притулок в Польщі;
 • іноземці, які перебувають в Польщі на підставі статусу біженця, додаткового захисту або посвідки на проживання з гуманітарних міркувань;
 • іноземці, які проживають в Польщі на підставі дозволу на толероване перебування;
 • жертви торгівлі людьми;
 • неповнолітні діти іноземця, який проживає в Польщі на підставі постійного виду на проживання або дозволу на проживання довгострокового резидента ЄС;
 • неповнолітні діти польських громадян.

У кожному з вищевказаних випадків ви повинні задовольняти відповідні умови і надати відповідні документи, щоб заява була розглянута позитивно.

 

Оплата за надання Карта сталего побиту — Дозвіл на постійне проживання

 

Кожна заява на отримання виду на проживання має супроводжуватися підтвердженням оплати за розгляд справи в розмірі 640 злотих. Оплата повинна бути внесена на рахунок, вказаний на сайті ужонда воєводського. До привілейованої групи належать іноземці, які подають заяву через наявність Карти Поляка, або мають статус біженця. Вони звільняються від обов’язку сплачувати вищезазначену суму. У разі негативного рішення по справі ви можете просити відшкодування. Після отримання дозволу на проживання іноземці також платять 50 злотих за видачу самої карти побиту.

Необхідні документи

 • Заповнена згідно вимог заява на отримання дозволу на проживання;
 • 4 актуальні фотографії
 • Ксерокопія дійсного проїзного документа (оригінал для перевірки), в особливо обґрунтованих випадках, коли у іноземця немає дійсного проїзного документа і він не може його отримати, він може надати інший документ, що підтверджує його особу.

Примітка: Ненадання будь-якого з перерахованих вище документів призведе до виклику іноземця для їх доповнення протягом 7 днів з моменту доставки виклику під строгістю залишення справи без розгляду

 

Правильні фотографії 

 

Актуальні фотографії іноземця, додані до заяви на видачу дозволу на проживання або прохання про видачу документів, повинні чітко відображати риси обличчя іноземця, представлене без накриття голови і без окулярів з темними лінзами.

Фотографії повинні відповідати наступним вимогам:

 • неушкоджені, кольорові, гарної якості;
 • розмір 35 мм х 45 мм;
 • зроблені не раніше ніж 6 місяців до подачі заяви;
 • зображення обличчя іноземця має бути від верхньої частини голови до верхньої частини плечей, так щоб обличчя займало 70-80% фотографії, фотографія повинна бути зроблена в анфас, на світлому однотонному тлі, дивитися потрібно прямо, з відкритими очима, волосся неповинно закривати обличчя , уста повинні бути закритими, також фото повинно відображати природний колір шкіри іноземця;
 • виразно представлені очі іноземця, особливо зіниці, лінія очей повинна бути паралельна верхній частині фотографії;

Примітка: Іноземець з вродженими чи набутими дефектами зору може прикріплювати до заяви фотографію, зроблену в темних окулярах. В цьому випадку заява також має супроводжуватися документами, що підтверджують інвалідність, або якщо їх неможливо надати – заява іноземця про інвалідність.
Іноземець, який носить накриття голови згідно до правил своєї релігії, може додати до заяви свою фотографію з накритою головою, за умови, що обличчя буде повністю видно. У цьому випадку заява повинна супроводжуватися заявою іноземця про приналежність до релігійної громади.

 

Умови, які мають бути виконані і документи, які потрібно надати в окремих випадках

 

Крім необхідності належати до однієї з вищевказаних груп іноземців, також необхідно дотримуватися певних умов для отримання постійного виду на проживання.

 

Іноземці, які перебувають у шлюбі з громадянином Польщі

 

Юридична підстава – закон від 12 грудня 2013 року про іноземців – ст. 195 пункт 1 4 закону – разом з виконавчими актами

Дозвіл на постійне проживання надається іноземцю, який:

 • перебуває у шлюбі визнаним законом Республіки Польща з громадянином Польщі не менше 3 років перед подачею заяви на отримання постійного виду на проживання, і
 • безпосередньо перед подачею заяви він постійно проживав на території Республіки Польща не менше 2 років на підставі дозволу на тимчасове проживання, виданого в зв’язку з вступом у шлюб з громадянином Польщі або в зв’язку з отриманням статусу біженця, додаткового захисту або посвідки на проживання з гуманітарних міркувань .

 

Документи, що підтверджують обставини, зазначені в заяві:

 

 • актуальне свідоцтво про шлюб
 • копія посвідчення особи чоловіка/дружини (оригінал для перевірки)
 • документи, які підтверджують, що перебування на території Польщі було безперервним, або документи із зазначенням причин перерв у перебуванні

 

Іноземці з дійсною Картою Поляка

 

Юридична підстава – закон від 12 грудня 2013 року про іноземців – ст. 195 пункт 1 9 закону – разом з виконавчими актами

Дозвіл на постійне проживання надається іноземцю, який має дійсну Карту Поляка, і має намір оселитися на території Республіки Польща на постійній основі.

Документи, які підтверджують обставини, зазначені в заяві:

 • ксерокопія дійсної Карти Поляка (оригінал для перевірки);
 • документи, що підтверджують намір залишитися в Польщі на постійній основі.


Іноземці, які мають польське походження

 

Юридична підстава – закон від 12 грудня 2013 року про іноземців – ст. 195 пункт 1 3 закону – разом з виконавчими актами

Дозвіл на постійне проживання надається іноземцю, який має польське походження, і має намір оселитися на території Республіки Польща на постійній основі.

Щоб визначити польське походження іноземця застосовуються закони ст. 5 законів 1-3 від 9 листопада 2000 року про репатріацію.

Документи, що підтверджують обставини, зазначені в заяві:

Документи, які підтверджують, що іноземець має принаймні одного з батьків або дідуся і бабусю, або двох прабабусь і прадідусів польського громадянства;

Документи, що вказують на зв’язок з Польщею:

 • польські посвідчення особи
 • свідоцтва про громадянський статус або їх копії, або свідоцтва про хрещення, що підтверджують відношення до Польщі;
 • документи, які підтверджують завершення військової служби в польській армії, і містять запис про польське громадянство;
 • документи, які підтверджують факт депортації або ув’язнення, і містять запис про польське громадянство;
 • документи, які засвідчують особу, або інші офіційні документи, що містять запис про польське громадянство;
 • документи про реабілітацію депортованої особи, які містять запис про його польське громадянство;
 • документи, які підтверджують переслідування людини через його польського походження.
 • документи, які підтверджують намір залишитися в Польщі назавжди

 

Іноземці, які отримали притулок в Польщі

 

Юридична підстава – закон від 12 грудня 2013 року про іноземців – ст. 195 пункт 1 8 закону – разом з виконавчими актами

Дозвіл на постійне проживання надається іноземцю, якому було надано притулок на території Республіки Польща

Документи, що підтверджують обставини, зазначені в заяві:

 • копія рішення про надання притулку (оригінал для перевірки)

 

Іноземці, які перебувають в Польщі на підставі статусу біженця, додаткового захисту або дозволу на проживання з гуманітарних міркувань

 

Юридична підстава – закон від 12 грудня 2013 року про іноземців – ст. 195 пункт 1 6 закону – разом з виконавчими актами

Дозвіл на постійне проживання надається іноземцю, який безпосередньо перед подачею заяви на отримання дозволу на проживання безперервно знаходився на території Республіки Польща не менше 5 років на підставі статусу біженця, додаткового захисту або дозволу на проживання з гуманітарних міркувань.

Документи, що підтверджують обставини, зазначені в заяві:

 • документи, що підтверджують у іноземця статус біженця, додатковий захист або вид на проживання з гуманітарних міркувань;
 • документи, які підтверджують, що перебування на території Польщі було безперервним, або подані документи із зазначенням причин перерв у перебуванні.

 

Іноземці, які проживають у Польщі на підставі дозволу на толероване перебування

 

Юридична підстава – закон від 12 грудня 2013 року про іноземців – ст. 195 пункт 1 7 закону – разом з виконавчими актами

Дозвіл на постійне проживання надається іноземцю, який безпосередньо перед подачею заяви на отримання дозволу на проживання безперервно знаходився на території Республіки Польща не менше 10 років на підставі дозволу на толероване перебування.

Документи, що підтверджують обставини, зазначені в заяві:

 • документи, що підтверджують наявність у іноземця дозволу на толероване перебування;
 • документи, які підтверджують, що перебування на території Польщі було безперервним, або подані документи із зазначенням причин перерв у перебуванні

 

Жертви торгівлі людьми

 

Юридична підстава – закон від 12 грудня 2013 року про іноземців – ст. 195 пункт 1 5 закону – разом з виконавчими актами

Дозвіл на постійне проживання надається іноземцю, який є жертвою злочину торгівлі людьми, який:

 • залишався на території Польщі безпосередньо перед подачею заяви на отримання дозволу на проживання не менше одного року на підставі дозволу на тимчасове проживання для жертв торгівлі людьми;
 • співпрацював з правоохоронними органами у зв’язку зі злочином, зазначеним в ст. 189 § 1 Кримінального кодексу;
 • має підтвердження прокурора, який проводить розгляд злочину, згаданого в ст. 189 § 1 Кримінального кодексу про те, що існує обґрунтований страх повернення іноземця в країну свого походження.

Документи, що підтверджують обставини, зазначені в заяві:

 • документи, які підтверджують, що іноземець перебував на території Республіки Польща безпосередньо перед подачею заяви про надання йому дозволу на проживання не менше одного року на підставі дозволу на тимчасове проживання для жертв торгівлі людьми;
 • документи, які підтверджують, що іноземець співпрацював з правоохоронними органами у зв’язку зі злочином, зазначеним в ст. 189 § 1 Кримінального кодексу;
 • підтвердження прокурора, який проводить розгляд злочину, згаданого в ст. 189 § 1 Кримінального кодексу про те, що існує обґрунтований страх повернення іноземця в країну свого походження

 

Неповнолітні діти іноземця, що проживає в Польщі на підставі постійного виду на проживання або дозволу на проживання резидента

 

Юридична підстава – закон від 12 грудня 2013 року про іноземців – ст. 195 пункт 1 1 закону – разом з виконавчими актами

Дозвіл на постійне проживання надається іноземцю, який є дитиною іноземця, якому було надано дозвіл на проживання або дозвіл на проживання довгострокового резидента ЄС, і який знаходиться під його опікою:

 • який народився після надання цьому іноземцю дозволу на постійне проживання або дозволу на проживання довгострокового резидента ЄС

або

 • який народився в період дії дозволу на тимчасове проживання, виданий цьому іноземцю

Документи, що підтверджують обставини, зазначені в заяві:

 • свідоцтво про народження дитини;
 • документи, які підтверджують, що іноземець, під батьківською опікою якого перебуває неповнолітній іноземець, має постійний вид на проживання або карту довгострокового резидентом ЄС;
 • документи, які підтверджують батьківські права

 

Неповнолітні діти громадян Польщі

 

Юридична підстава – закон від 12 грудня 2013 року про іноземців – ст. 195 пункт 1 2 закону – разом з виконавчими актами

Дозвіл на постійне проживання надається іноземцю, який є неповнолітньою дитиною громадянина Польщі, і який залишається під його батьківською опікою

Документи, що підтверджують обставини, зазначені в заяві:

 • свідоцтво про народження дитини;
 • ксерокопія посвідчення особи батька або матері, які є громадянами Польщі (оригінал для перевірки);
 • документи, що підтверджують батьківські права.

Більш того, ужонд воєводський може також попросити:

 • свідоцтво про виконання податкових зобов’язань перед державою,
 • свідоцтво про несудимість на території Республіки Польща;

 

Відмова в порушенні справи з питання про видачу дозволу на постійне проживання

 

Іноземцеві не буде надано постійний вид на проживання, якщо він знаходиться в Польщі:

 • без документів, які дозволяють перебування

або

 • на підставі шенгенської візи, що дозволяє в’їзд і проживання в Польщі, яка була видана з гуманітарних міркувань;
 • на підставі дозволу на тимчасове проживання в силу обставин, що вимагають короткочасного перебування в Польщі (деякі винятки щодо цього застосовуються до осіб, які мають польське походження і звертаються за картою в зв’язку з цим);
 • на підставі дозволу на проживання довгострокового резидента ЄС.

Або якщо він:

 • затриманий чи знаходиться в охоронюваному центрі, або знаходиться під вартою для іноземців, або йому заборонено залишати країну;
 • ув’язнений або тимчасово заарештований;
 • отримав рішення, яке зобов’язує повернутися в країну походження, і термін добровільного повернення, зазначений в цьому документі ще не закінчився, а також в разі продовження цього терміну,
 • зобов’язаний покинути Польщу;
 • знаходиться за межами Польщі;
 • не надав відбитки пальців для видачі карти побиту

 

Негативне рішення про надання дозволу на проживання

 

Іноземець отримає негативне рішення про надання йому дозволу на постійне проживання, якщо:

 • не відповідає вимогам, необхідним для отримання постійного виду проживання;
 • його дані знаходяться в списку іноземців, перебування яких в Польщі небажано (що таке список іноземців, перебування яких в Польщі небажано →?);
 • його дані знаходяться в Шенгенській інформаційній системі щодо відмови в’їзду (що таке Шенгенська інформаційна система →?);
 • це вимагається з міркувань національної оборони і безпеки або захисту громадської безпеки та порядку;
 • цього вимагає інтерес Польщі;
 • підставою для подачі заяви на отримання постійного виду на проживання є вступ в шлюб з громадянином Польщі, і шлюб був укладений для того, щоб обійти закон;
 • в ході розгляду по наданню постійного виду на проживання іноземець подав заяву, що містить неправдиві особисті дані або інформацію, або приховав правду, або підробив документ для використання їх в якості справжніх;
 • не сплачує податки, за винятком випадків, коли він отримав необхідну законом звільнення, відстрочку, дозвіл на оплату частинами або повне призупинення реалізації рішення;
 • не відшкодував витрати, пов’язані з видачею та здійсненням рішення про повернення іноземця на батьківщину, яке було вкрите за рахунок державного бюджету

 

Дозвіл на постійне проживання також може бути скасований

 

Це відбувається в наступних випадках:

 • це вимагається з міркувань національної оборони і безпеки або захисту громадської безпеки та порядку;
 • цього вимагає інтерес Польщі;
 • заяву про отримання цього дозволу або надані до нього документи містили неправдиві особисті дані, неправдиві документи або документи, що підтверджують неправдиву інформацію;
 • при подачі заяви на отримання дозволу на проживання іноземець засвідчив неправду або приховав правду, або підробив документи, щоб використовувати їх в якості справжніх.

 

Шановний Клієнт, якщо у вас немає часу для вирішення таких численних формальностей, пов’язаних із питанням отримання Карта сталего побиту — Дозвіл на постійне проживання, довірте це нам. Ми зробимо це швидко і насамперед ефективно, без зайвого залучення вашої сили.

Ми можемо похвалитися рекомендаціями тисяч іноземців з усієї країни, для яких ми отримали необхідні документи. Ми робимо це швидко, дешево та ефективно!

 

Автор тексту: Карта сталего побиту — Дозвіл на постійне проживання

Анна Мартиросян-Романьяк – спеціаліст відділу легалізації перебування та роботи іноземців

переклад: Марія Ставіцька – спеціаліст з підбору персоналу

 

Джерело:

Шукаєш вакансію?
В нашій базі вакансій – 4300 пропозицій праці на території Польщі – з нами обов’язково знайдеш те, що підходить саме тобі.
icon_firstПереглянути вакансії

Ищите сотрудников?

У нас есть база из 1500 CV </ strong> иностранных сотрудников по каждой специальности.

icon_twoДодай вакансію

Есть вопрос?

telЗамовити дзвінок personБезпосередній контакт