22 Жовтня 2017

Карта Поляка

Карта Поляка

польське походження

Карта Поляка (Karta Polaka) — документ, який підтверджує приналежність особи до польського народу поза межами історичної батьківщини. Власникові карти поляка належать права, що випливають із Закону «Про карту поляка», ухваленого сеймом Республіки Польща 7 вересня 2007 року. Метою вважається необхідність підтримки польських громадян і їх нащадків в країнах, утворених після розпаду СРСР.

Карта Поляка може бути надана лише особі, що не має польського громадянства. Або дозволу на проживання на території Республіки Польща і яка є громадянином України, Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Естонії, Грузії, Казахстану, Киргизстану, Литви, Латвії, Молдови, Російської Федерації, Таджикистану, Туркменістану або ж Узбекистану.

Карта поляка може також бути видана особі, польське походження якої було підтверджено згідно з правилами Закону «Про репатріацію» від 9 листопада 2000 року.

Якщо особа не може підтвердити польське коріння, але хотіла би вважатися поляком, вона може надати довідку від польської організації. Довідка підтверджує активну і не менше ніж трирічну участь претендента у популяризації польської мови і культури.

Права власника Карти Поляка

Власник Карти поляка має право:

  • безкоштовно отримати візу на перебування, що дає право на багаторазовий перетин кордону Республіки Польща
  • легально працювати на території Республіки Польща без необхідності отримувати дозвіл на роботу
  • займатися в Польщі підприємницькою діяльністю на таких же підставах, що і польські громадяни
  • користуватися у Польщі безкоштовною системою освіти на початковому, середньому і вищому рівнях на таких самих засадах, як польські громадяни, і одночасно звертатися за фінансовою допомогою й стипендіями, призначеними для іноземців, які навчаються у Польщі
  • у невідкладних випадках користуватися у Польщі безкоштовною медициною на таких самих засадах, як польські громадяни
  • користуватися 37-відсотковою знижкою на залізничний проїзд на території Польщі
  • безкоштовно відвідувати державні музеї у Польщі
  • у першочерговому порядку претендувати на отримання фінансових коштів, призначених на підтримку поляків за кордоном, з бюджету польської держави або з бюджету місцевого самоврядування на рівні Гміни.

Змінами до закону, ухваленими 2016 року, передбачається, що власники карт поляка (а також члени їх родин) зможуть отримати в Польщі карту постійного проживання, а через рік — польське громадянство. Крім того, у період адаптації вони зможуть звертатися по фінансову допомогу від держави з метою оренди житла, вивчення польської мови чи навчання на професійних курсах.

Інша цікава інформація

 

Шукаєш вакансію?
В нашій базі вакансій – 4300 пропозицій праці на території Польщі – з нами обов’язково знайдеш те, що підходить саме тобі.
icon_firstПереглянути вакансії

Ищите сотрудников?

У нас есть база из 1500 CV </ strong> иностранных сотрудников по каждой специальности.

icon_twoДодай вакансію

Есть вопрос?

telЗамовити дзвінок personБезпосередній контакт