21 Лютого 2018

Як іноземець може відкрити фірму у Польщі 2019 році?

Бізнес у Польщі

карта побиту

Компанія у Польщі

Як іноземець може відкрити фірму в Польщі 2019 році? Дороговказ бізнесмена з-за кордону

 

Щоразу більшає іноземців, що приймають рішення розпочати бізнес-діяльність в Польщі. таку можливість має кожний, проте форма підприємницької діяльності залежить від побутового статусу іноземця, що перебуває в Польщі. Підприємницька діяльність в Польщі – це великі можливості, але разом з тим і велика відповідальність ділова і юридична.

 

Фізична особа, як провадить підприємницьку діяльність – це підходить не кожному іноземцю

 

Польське законодавство допускає різні форми підприємницької діяльності. Зокрема йдеться про те, що найбільш популярним видом підприємницької діяльності є особа фізична, що провадить господарчу діяльність. Таку діяльність може вести іноземець, якщо у нього є:

 • дійсна Карта Поляка
 • Дозвіл на побут толеруваний
 • статус особи що перебуває під додатковим захистом
 • статус біженця
 • статус особи, що підпадає під тимчасову охорону в Польщі
 • Дозвіл на постійне місце проживання
 • Дозвіл на довготермінове перебування резидента ЄС
 • Дозвіл на тимчасовий побут, видане:

 – члену сім’ї іноземця, з поводу возз’єднання сім’ї

– виданого на підставі дозволу на побут довготермінового резидента ЄС, виданого іншим членом ЄС, якщо така особа обґрунтує своє перебування в Польщі

– члену сім’ї іноземця, який перебуває на підставі дозволу на довготерміновий побут резидента ЄС, виданий іншою, ніж Польща державою, якщо такий член сім’ї перебував з іноземцем в іншій країні – члені ЄС і хоче разом з ними перебувати в Польщі.

– видане з метою початку або продовження навчання в вузах на стаціонарному відділенні або на стаціонарному відділенні докторантури в Польщі

– чоловікові/дружині громадян Польщі, які перебувають у подружніх стосунках з громадянином Польщі що проживає у Польщі (подружжя громадян Польщі має право здійснювати підприємницьку діяльність, що виникає з факту одруження, оскільки підставою для їх перебування є дозвіл на тимчасовий побут)

 

Співтовариства на підставі торгівельного права є обов’язковими для більшості іноземців (KRS)

 

Іноземці, які не мають одну з означених вище підстав, належать до другої групи осіб і можуть здійснювати підприємницьку діяльність в формі:

 • спілки командитовей
 • акціонерного товариства
 • товариства з обмеженою відповідальністю
 • товариства командитово-акцийней

Наведені вище форми провадження підприємницької діяльності не потребують від іноземця його присутності в Польщі. Тобто, можна бути власником фірми, але водночас не мати права побуту. Проте, щоби мати можливість виконувати працю у власній фірмі, легальний побут не буде зайвим (віза, карта побуту) і ДОЗВІЛ НА ПРАЦЮ

 

Відкриття спілкі (товариства) в статусі її співвласника не є добрим шляхом для отримання Карти Побуту в Польщі

 

Важлива інформація для іноземця:

Відкриття спілки не швидким і добрим шляхом для отримання права на побут в Польщі. Якщо хочемо отримати карту побуту, ґрунтуючись на факті власництва або співвласництва – наша фірма повинна бути діючою (активною) як мінімум рік. Повинна приносити прибутки, показувати рух коштів від торгівельних операцій і працевлаштовувати персонал.

Увага: міжнародні умови між тими чи іншими державами та Польщею можуть накладати додаткові обмеження або дозволи. У зв’язку з цим, належить переконатися, чи стосовно країни походження іноземця не діють ті чи інші міжнародні умови. Міністерство Зовнішніх Справ веде електронний реєстр, в якому можна перевірити таку інформацію.

Запрошуємо всіх іноземців відкривати свій бізнес в Польщі. Підприємництво над Віслою може бути дійсно великою приємністю і приносити відповідну фінансову користь.

 

Автор тексту: «Фірма іноземця в Польщі»

Анна Мартиросян-Романяк

Міхал Солецькі

Шукаєш вакансію?
В нашій базі вакансій – 4300 пропозицій праці на території Польщі – з нами обов’язково знайдеш те, що підходить саме тобі.
icon_firstПереглянути вакансії

Ищите сотрудников?

У нас есть база из 1500 CV </ strong> иностранных сотрудников по каждой специальности.

icon_twoДодай вакансію

Есть вопрос?

telЗамовити дзвінок personБезпосередній контакт