17 Серпня 2018

Хто може допомогти вам з фінансуванням фірми в Польщі?

Бізнес у Польщі

Хто може допомогти вам з фінансуванням фірми в Польщі? Не будемо витрачати час на розвіювання міфу, що почати бізнес, коли в тебе немає грошей неможливо. Припустимо у вас є хороша ідея чи був працюючий бізнес на батьківщині, але за різних причин вам довелося мігрувати в Польщу. Ви хочете відкрити фірму в Польщі.

Після прочитання цієї статті, маючи хорошу ідею, ви можете почати відкривати свою фірму, не боячись браку грошей. Вам не доведеться ходити на роботу, так як ви самі собі влаштуєте роботу. І що найголовніше, ви забудете про повільне і нудне відкладання грошей під подушку.

Не будемо розглядати банки. Краще всього звертатися в банк, коли вже є працюючий бізнес. Розглянемо державні програми та програми Європейського Союзу, які відмінно підходять для початку бізнесу. Ми дамо вам напрямок, більше подробиць ви дізнаєтеся на сторінках організацій.

Хто може допомогти вам з фінансуванням фірми в Польщі?

1. Wsparcie w starcie – program Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Програма запущена в 2014 році по всій Польщі для підтримки і розвитку нових фірм, а також створення власного робочого місця для безробітних.
Які плюси? Ви зможете отримати позику в максимально розмірі – 92 тисячі злотих на 84 місяці. Перший рік можна відкласти оплату і почати платити після дванадцятого місяця. На сайті є зручний калькулятор, де можна все порахувати. І тут виникає питання. Скільки я повинен буду переплатити?

Припустимо ми беремо 92 тисячі злотих на 84 місяці та не платимо перший рік. Після року, ви платите кожен місяць по 1277 злотих (актуальна цифра на 17.08.2018). Переплачуєте ж ви всього лише 1636 злотих. При меншій сумі переплата менше. Порівняно зі звичайним кредитом банку – це дуже вигідно.

Які умови отримання такої позички для іноземця?
1) найголовніше умови для іноземця це – наявність карти сталого побиту,
2) Бути студентом останнього курсу, або,
3) Випускник школи або вузу до 4-х років з дня отримання титулу або,
4) Зареєстрований безробітний,
5) Плюс ви раніше не відкривали фірму в Польщі.

Готові почати?

  • Спочатку прочитайте всю інформацію на сайті.
  • Заповніть бланк на сайті програми.
  • Якщо ваш бізнес-план / анкету схвалять, то з вами зв’яжеться фінансовий посередник.
  • Коли ви отримаєте зелений світло, ви повинні будете знайти свого поручителя і підписати вексель. Далі вам скидають гроші на банківський рахунок. Ви відкриваєте фірму і працюєте.

Ще раз повторюємо. Уважно прочитайте всю інформацію на сайті програми.

 

2. Гроші з Urząd Pracy на власний бізнес.

Найвідоміший спосіб фінансування фірми у Польщі. Urząd pracy дає близько 21 тисячі злотих зареєстрованим безробітним на відкриття власного підприємства.
До цього фінансування 100% потрібно показати готовий бізнес-план, щоб його могли вивчити. Також будьте готові, що до вас будуть приходити люди з Urząd Pracy і перевіряти, як ви управляєтеся з бюджетом. Можуть навіть попросити, щоб показали товар, який ви взяли на фактуру. Більше інформації в найближчому Urząd Pracy.

 

3. Portal Funduszy Europejskich.

Проект Unii Europejskiej. Тут виставляються пропозицію, плани від Європейського Союзу, тобто у що вони готові фінансувати. Є спеціальна пошукова мережа по сферам. Якщо ви знаходите підходящу для себе можливість. Наприклад, вирішать, що в Польщі не вистачає університетів спеціальності інформатик. А ви досвідчений програміст і хочете передати свій досвід іншим. Ви висилаєте їм внесек на конкурс і в разі виграшу отримуєте фінансування аж до 80%.

Більше подробиць на їх сайті. Даємо посилання, на якій відразу навчальний ролик про те, як користуватися сервісом – посилання.

В цьому випадку, можна отримати дуже велике фінансування, яке в залежності від сфери не вимагатиме повернення грошей.

 

4. Інвестори.

У Польщі є багато людей, які готові вкласти гроші в добре підприємство. Проблема тільки в тому, що дуже мало цих добрих підприємств.

Перш ніж йти до інвесторів, ви повинні дуже сильно вірити у свій проект, бажати його реалізувати. Коли у вас є ідея нового продукту і написаний бізнес-план, ми вам радимо звернутися до людини, яка розбирається в авторському праві. Обов’язково захистіть свою ідею.

Далі йдете і шукайте інвесторів. У тому ж фейсбуці публікують заходи пов’язаних з бізнесом. Безкоштовне навчання по фінансуванню, веденню бізнесу. Або ж різні конференціях, де злітаються фахівці і власники бізнесів. Також варто їх шукати у бізнес-інкубаторах. Коли ви знайдете інвестора, ви повинні розповісти йому про свої ідеї максимум за 1 хвилину. Чим коротше презентація тим краще. Якщо ви зацікавите, то вас запросять на зустріч.

Але за рискованый проект інвестори просять аж 80% компанії, а це майже все.

Також вивчіть що таке TERM SHEET. Вам це знадобиться.

Звичайно, є й інші програми, які займаються фінансуванням фірми в Польщі. Вам цього має вистачити, щоб почати діяти. Не спирайтеся тільки на нашу статтю. Читайте інформацію на інших порталах. Якщо ви будете шукати рішення, ви завжди знайдете. Так що вірте в себе і в свої проекти. Сподіваємося, що ви відкриєте свою фірму і незабаром зверніться до нас за допомогою в пошуку персоналу.

Удачі вам.

Читайте також іншу корисну інформацію про Польщу.

Шукаєш вакансію?
В нашій базі вакансій – 4300 пропозицій праці на території Польщі – з нами обов’язково знайдеш те, що підходить саме тобі.
icon_firstПереглянути вакансії

Ищите сотрудников?

У нас есть база из 1500 CV </ strong> иностранных сотрудников по каждой специальности.

icon_twoДодай вакансію

Есть вопрос?

telЗамовити дзвінок personБезпосередній контакт