16 Липня 2018

Довго чекаєте карту побиту? Вимагайте компенсацію

карта побиту

Карта побиту сталего

Довго чекаєте карту побиту? Воєвода зволікає з видачею карти тимчасового побиту? Вимагайте компенсацію.

Занадто довгий термін очікування на видачу карти тимчасового побиту для іноземця є основою, щоб вимагати компенсацію випадки втраченої можливості працювати – випливає з вироку WSA w Lodzie (Воєводського Адміністративного Суду в Лодзі).

Іноземець подав заяву про видачу дозволу на тимчасове перебування і роботу. Замість того, щоб прийняти відповідні заходи, Орган повідомив чоловіка, що його справу вирішать протягом 4-х місяців. Для іноземця такий варіант став неприйнятним. Для нього це означало не працювати кілька місяців. Тому він вирішив скористатися послугами адвоката і подав скаргу в Воєводський Адміністративний Суд у Лодзі.

Що чоловік вказав у скарзі?

У скарзі заявник вказав на те, що воєвода порушив процедуру КПА шляхом призначення строку розгляду справи на 14 листопада 2017 року. (тобто 4 місяці від дати подання заявки), без якого-небудь іншого обґрунтування. При цьому навіть не повідомив іноземцю про право вислати ponaglenia (нагадування для воєводи), а також про причини затримки.

Чоловік же в свою заявку включив, всі документи необхідні для видачі рішення. У той же день виявилася дійсний проїзний документ, зробив відбитки пальців і отримав повідомлення про порушення справи. Запит стосувався продовження дозволу на тимчасове перебування і роботу, у зв’язку із закінченням терміну попереднього.

Уповноважений представляти іноземця в суді пояснив, що за весь час розгляду ні він, ні його підзахисний не були в змозі використати право про ознайомлення з матеріалами справи.Орган обмежив можливість перегляду запису тільки щоп’ятниці, після попереднього бронювання черзі через інтернет. Крім того, вказав, що згідно з інформацією, доступною на сайті мерії 24 січня 2018 р., не було можливості отримання консультації – до кінця лютого.

Адвокат заявив, що беручи до уваги суму заробітної плати іноземця, зазначеного в трудовому договорі – 2.100 злотих в місяць, іноземець, за бездіяльності органу, зазнав фінансових втрат в сумі, що перевищує мінімум 8.500 злотих.

За його словами, ситуація, в якій воєвода затягує видачу рішення від представлених іноземцем доказів, що підтверджують можливість одержання в Польщі доходу, позбавляючи іноземця можливості заробити грошей протягом довгих місяців, є неприйнятним і вимагає компенсації.

Що ж вирішив WSA?

WSA (Воєводський Адміністративний Суд) визнав його правоту. 28 травня 2018 року, заявили, що судовий розгляд було проведено хронічно і з кричущим порушенням закону. Суд також визнав компенсацію для чоловіка від воєводи в сумі 8 тисяч злотих і назвав це компенсацією за втрачені доходи, тому що такий тривалий період очікування на рішення питання, мав серйозні наслідки для заявника. Такі, як позбавлення можливості працювати та заробляти.

На думку складу арбітражу, не допускається в адміністративному праві, щоб Орган визнав, що процедура буде тривати довше, ніж це прописано в KPA. Справа іноземця ні в якому разі не було складним або заплутаним. За словами воєводи, він не міг видати дозвіл протягом місяця з-за необхідної зайнятість іншими справами пов’язаних з поліцією і міський вартою. З вищевказаних причин, не можна було тоді припустити, що воєвода діяв рішуче і швидко, а також без невиправданої затримки. І закінчилося все тим, що подали платню в NSA (Naczelnego Sądu Administracyjnego).

Джерело 

А ви довго чекаєте карту побиту?

Ми вже описували 5 частих проблем пов’язаних з картою побиту. У чому ж суть цієї статті? Суть в тому, якщо довго чекаєте карту побиту, то потрібно розбиратися і вимагати належної до вас відношення. Якщо у вас подібна ситуація і ви чекаєте карту побиту, то звертайтеся за допомогою до професіоналів.

Шукаєш вакансію?
В нашій базі вакансій – 4300 пропозицій праці на території Польщі – з нами обов’язково знайдеш те, що підходить саме тобі.
icon_firstПереглянути вакансії

Ищите сотрудников?

У нас есть база из 1500 CV </ strong> иностранных сотрудников по каждой специальности.

icon_twoДодай вакансію

Есть вопрос?

telЗамовити дзвінок personБезпосередній контакт