1 Грудня 2017

Час для податкового розрахунку ваших прибутків за 2017 рік

податкова інспекція в Польщі

РІТ-11

РІТ-37

розрахунок податків

Ви легально працювали в Польщі? Час для податкового розрахунку ваших прибутків за 2017 рік

 

Якщо ви працювали легально, надійшов час розрахуватися з податковою інспекцією. Ви маєте час на здійснення цієї процедури до 30 квітня. Чим скоріше ви це зробите, тим скоріше отримаєте повернення коштів зі сплачених раніше податків. Розрахунок з польськими податковими органами може виявитись для вас досить вигідним. Більше всього зможуть отримати ті, у кого є діти. Може йтися о сумі навіть у кілька тисяч злотих.

 

Під кінець лютого кожний працівник повинен отримати від працедавці РІТ-11, який є документом, що підтверджує дохід працівника згідно його трудової умови або умови-доручення. Звіт про доходи подається у формі РІТ-37, у якому додаються (зведена сума) всі РІТ-11 за минувший рік. Кілька РІТ-11 у працівника може бути в тому випадку, якщо він протягом звітного року працював у кількох місцях. В такому разі працівник отримає по одному РІТ-11 від кожного працедавці.

 

Розрахуйся з польською податковою інспекцією і розраховуй на вигоду.

 

Розрахунок податків, крім того, що це є обов’язком кожного працівника, у 99% випадків приносить приємні наслідки для платника податків. Майже кожен отримує повернення частини суми від сплачених податків, які платилися за працівника працедавцем. Особливо ті працівники, хто не заробляв багато.
Від 2017 року було збільшено суму, що не обкладається податком. Тобто, дохід, з якого не побирається податок на прибуток. У 2017 році сума такого доходу склала 6600 злотих. Якщо порівнювати з 2016 роком – ця сума виросла удвічі.

 

У вас є діти? Чим більше – тим краще для вас.

 

Платники податків, які мають дітей, отримають більше інших. Якщо працівник отримував мінімальну заробітню платню – тобто 2100 брутто й має наступну кількість дітей, він отримає податкову допомогу у розмірі:

  • одна дитина – 1114,04 злотих;
  • дві дитини – 2224,02 злотих;
  • троє дітей – 4224,12 злотих;
  • четверо і більше дітей – 6924,12 + 2700 злотих за кожну наступну дитину.

Знижка за інтернет яку можна використати тільки двічі

 

Також дуже популярним є використання знижки за послуги доступу до інтернету. Польська податкова служба протягом двох років підряд дає можливість вирахувати інтернет-видатки з податкової бази, але не більш як 720 злотих на рік. Також є багато інших переваг, які можуть бути використані, особливо для людей з обмеженими можливостями.

 

Зручніше і безпечніше розлічитися з податковою інспекцією через інтернет

Ви можете провести розрахунки з податковою інспекцією за допомогою інтернету. Це – найпростіший і найшвидший спосіб виконати цей не дуже приємний обов’язок. Люди, які роблять це швидко, тобто до кінця лютого або середини березня – можуть розраховувати на повернення коштів з податків від податкової інспекції вже протягом двох тижнів.

 

Переконайтеся, що податкова інспеція знає ваші актуальні дані

 

До того як ви розрахуєте свої податки, варто звернутися до податкової інспекції за допомогою форми NIP-7, в якій вказати своє актуальне місце проживання і номер банківського рахунку, на який повинно бути здійснене повернення коштів з податків. Не рекомендовано отримувати повернення коштів через пошту. Особливо це не рекомендується для іноземців, що мешкають у будинках для робочих, де існує ризик того, що ваш сусід «потурбується» про готівку, яку принесе листоноша.

 

Якщо ви не можете самостійно розрахувати свої податки, доручіть це спеціалістам

 

Ми закликаємо всіх іноземців провести розрахунок своїх податків у Польщі. Тим більше, що ця дія приносить певні дивіденди. Наш бухгалтерський відділ також надає послугу податкового урегулювання (розрахунку). Якщо вас цікавлять наші послуги, приготуйте наступну інформацію:

  • Доходи за минулий рік, якщо ви працювали в Польщі. Якщо у вас немає роботи, подайте PLN0;
  • РІТ-11, зібранні від усіх працедавців за 2017 рік;
  • Імена, прізвища дітей та дати їх народження. Увага, зазначати необхідно тільки імена тих дітей, на кого офіційно розповсюджується ваша опіка;
  • Інформація про те, чи оплачуєте ви послуги доступу до інтернету (рахунок має бути виписаний на вас). Це перший чи вже другий рік вирахування знижки за Інтернет?

Для всіх, хто хотів би самостійно здійснити розлічення через інтернет – пропонуємо лінк (посилання) на офіційну програму е-декларації, за допомогою якої можна провести розрахунки з податковою інспекцією.

Віддайте 1% податку тим, хто цього потребує

Час для податкового розрахунку ваших прибутків за 2017 рік

Віддайте 1% податку тим, хто цього потребує

Пам’ятайте, що ви можете офірувати (пожертвувати) 1% від ваших податків на громадські неприбуткові організації, фонди, суспільно-корисні проекти тощо. До них, зокрема, належать лікарні, дитячі садочки, хоспіси, школи, притулки для тварин і люди, що потребують допомоги.

Платниками податків – іноземцями в Польщі, переважно є працівники з України та їх сім’ї, які складають до 80% всіх іноземців, що сплачують податки в Польщі. У 2017 році українці перевели з Польщі до України 3,5 млрд. злотих – тобто більше 1 млрд. доларів США.

Автор тексту: «Ви легально працювали в Польщі? Час для податкового розрахунку ваших прибутків за 2017 рік»

Michał Solecki

Шукаєш вакансію?
В нашій базі вакансій – 4300 пропозицій праці на території Польщі – з нами обов’язково знайдеш те, що підходить саме тобі.
icon_firstПереглянути вакансії

Ищите сотрудников?

У нас есть база из 1500 CV </ strong> иностранных сотрудников по каждой специальности.

icon_twoДодай вакансію

Есть вопрос?

telЗамовити дзвінок personБезпосередній контакт